01.11.2011 Tarihli Belediye Meclis Toplantısı'nda yer alan konuşmalarım... PDF Yazdır e-Posta

Başkan- Anlatayım. Hukuk yok. İlk komisyonumuz Hukuk’un da içinde olduğu ortak bir komisyondu. Geçen toplantıda aldığımız kararda Hukuk Komisyonu yoktu oylarken. Bir önceki mecliste hukuk vardı, üçlü ortak komisyondu. Ancak geçen mecliste Plan Bütçe ile İmar ortak komisyonuna havale ettik. Hukuk Komisyonuna havale etmedik. Tutanaklardan da onu izleyebilirsiniz. Buyurun Mustafa Ali Bey.


Mustafa Ali FIRTINA- Herkese iyi akşamlar diliyorum. Şimdi öncelikle bu konu benim kanaatimce çok önemli bir konu. Çünkü şu an hizmet verdiğimiz bina tam olarak bilmiyorum ama her halde 40 yıllık bir bina ve 40 yıl Ödemişlilere hizmet etmiş. Burada yeni bir hizmet binası yapılmasını konuşuyoruz. Bu yeni binanın önümüzdeki 50-60 yıla hizmet edecek bir şekilde muhakkak, şüphesiz projelendirilecek, bu şekilde yapılacaktır. Fakat sizin önerinizde; Oto-Gar içinde Nizam Sokak tarafında yeni bir belediye binası yapılması konusunda tereddüt yok diyorsunuz. Bu sizin için yok. Ben bu konunun sizin de mesleğiniz gereği mühendisler, mimarlarla etraflıca konuşulup, onların da en azından görüşlerinin alınması gerektiği kanaatindeyim. Onların da şüphesiz en azından bu konuda söyleyecek, eklenti yapacak şeyleri olacaktır.

 

Başkan- Siz kendi fikrinizi söyleyin. Uygun mu, değil mi sizce?

 

Mustafa Ali FIRTINA- Hangisi, orası mı?

 

Başkan- Evet, orada bina olması uygun mu, değil mi sizce?


Mustafa Ali FIRTINA- Benim için eğer, ben son halini duydum. Son hali şeklinde olacaksa, uygun. Ön tarafı meydan şekilde yapılacaksa uygun.

 

Başkan- Onu gösterelim. (TV ekranında gösterilen projeleri işaret ederek) Evet, şu proje.

 

Mustafa Ali FIRTINA- Salonun da yıkılması halinde...

 

Başkan- İşte buyurun proje orada, görünüyor.

 

Mustafa Ali FIRTINA- Şehir salonu yıkılacak.

 

Başkan- İşte buyurun, orada görünüyor.

 

Mustafa Ali FIRTINA- O zaman uygun.

 

Başkan- Peki, teşekkür ederim.


Mustafa Ali FIRTINA- Benim ikinci konuda karşı çıktığım bir olay var. Şimdi burada siz esnek bir tabir kullanmışsınız. Eğer Kent Meydanı Projesi yaz aylarında ihale aşamasına gelirse belediye binasının taşınması zorunlu olacaktır. Buradan ben şunu anlıyorum. Eğer Kent Meydanı bitme aşamasına gelirse, belediye binası da bitmemişse eğer bu gösterdiğiniz projedeki, ya Kültür Sarayına ya da başka uygun bir yere taşınacak, o belediye binası yapılıncaya kadar. Bu bence belediyeyi zarara uğratacak bir uygulamadır. Ben bu yüzden buna karşı çıkıyorum ve ret oyu kullanacağım.

 

Başkan- Teşekkür ederim.
 

 

ATATÜRK KÖŞESİ

SPONSOR BAĞLANTI


ANKET

Basım için hazırlamakta olduğum kitabımın adı "SABIK ALİ" sizin için ne ifade ediyor?
 

SİTE İÇİ ARAMA