Ödemiş Huzurevi'nde "Mutlu Son!" PDF Yazdır e-Posta

Ödemiş Belediye Meclis Üyesi Mustafa Ali Fırtına tarafından meclis gündemine taşınarak bir yıldır çözülmesi beklenen Ödemiş Mutahhar Şerif Başoğlu Huzurevi’nin 1990 yılından bu yana değişmeyen kapı ve pencere doğramaları ile ilgili olarak sevindirici bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz günlerde Ödemiş Belediye Başkanlığı tarafından huzurevinin kapı ve pencere doğramaları için 15 Ocak’ta ihaleye çıkılacağı açıklandı.

 

Pazar günü huzurevinde kalan yaşlılar için oluşturulan ayakkabı kampanyası nedeniyle hayırseverlerle bir araya gelen Ödemiş Belediye Meclis Üyesi Mustafa Ali Fırtına, “Yaşlılarımızı sadece bayramlarda, özel gün ve haftalarda değil fırsat bulduğumuz her an arayıp soralım” dedi. Kampanya başlatarak yaşlılar için birer çift ayakkabı ve çorap alan ve her bayram onları mutlaka ziyaret eden hayırseverler içerisinde bir tanesinin bile huzurevinde kalan kişilerle uzaktan yakından akrabalığı bulunmamasının çok anlamlı olduğunu söyleyen Fırtına huzurevi ile ilgili kapı ve pencere doğramalarının değiştirilmesine ilişkin gelişmenin de kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

 

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Fırtına; “Bugün burada bir sosyal paylaşım sitesi üzerinden örgütlenerek Ödemiş Mutahhar Şerif Başoğlu Huzurevi sakinlerine sürpriz yapmak isteyen gönüllülerle birlikteyiz. Söz konusu yardımı hiçbir kurum, kuruluş ya da örgüte mal etmeden ihtiyaç sahiplerine ulaştıran arkadaşlarımızın bu çabası takdire şayandır. Onlar yaşlılarımızın sadece bayramlarda, özel gün ve haftalarda değil her daim hatırlanması gerektiğini hepimize bir kez daha göstermiş oldular. Ödemişli Ahmet Yumrutaş arkadaşımız öncülüğünde gelişen bu kampanyanın amacına ulaştığına inanıyorum. “Yarım elma gönül alma” misali herkes kendi kararınca katkıda bulundu. Mehmet Canatan isimli Ödemişli bir esnaf arkadaşımız da pasta, meyve suyu ve kuru pasta ikramında bulunarak bu sevimli kampanyayı daha da tatlı bir havaya soktu. Yaşlılarımızla sarılıp öpüştük, hal hatır sorduk. Dinlendik, dinledik. Sayın belediye başkanını da davet ettik. Kendisi önceden planlanmış programı nedeniyle aramızda değildi. Bugün bizi esas sevindiren gelişme ise huzurevinin 22 yıldır değişmeyen ahşap kapı ve pencere doğramalarının değiştirilmesi ile ilgili olarak belediyenin 15 Ocak’ta ihaleye çıkma kararı almasıydı. Bu konuda belediye meclisinde defalarca talepte bulundum. Hiçbir zaman yılmadım. Ödemiş büyük bir şehir, zannediyorum plan dâhilinde bu konuya anca sıra geldi. Geç oldu belki ama güç olmadı. Biz odalara su ve soğuk alan kapı ve pencere doğramalarının değiştirilmesini istedik. Belediye başkanı işi bir adım daha ileri götürerek tüm kapı ve pencere doğramalarının değiştirileceğini ve ilave olarak odaların modernize edileceğini de açıklamıştır. Biz sevindik ama huzurevi sakinleri bizden daha çok sevindi. Bu nedenle bradan Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin’e almış olduğu bu karardan ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Ben tam bir yıl önce söylemiştim. Bu ayıp hepimizin ayıbıydı. Böylelikle büyük bir ayıptan kurtulmuş olduk. İnşallah ihalenin ardından yapılacak tadilat sonrası Mutahhar Şerif Başoğlu Huzurevi Ödemiş’e ve Ödemiş’in adına yakışır bir huzurevi haline gelecektir” dedi.

 

Huzurevi sakinlerine birer çift ayakkabı ve çorap dağıtıldıktan sonra herkese pasta, meyve suyu ve kuru pasta ikramı yapıldı. Kendilerine armağan edilen ayakkabı ve çoraplar için mutlu oldukları gözlenen huzurevi sakinleri organizasyonda katkısı bulunan herkese tek tek teşekkür etti.

  

 

ATATÜRK KÖŞESİ

SPONSOR BAĞLANTI


ANKET

Basım için hazırlamakta olduğum kitabımın adı "SABIK ALİ" sizin için ne ifade ediyor?
 

SİTE İÇİ ARAMA