Fırtına; "Yeniden CHP!" dedi. PDF Yazdır e-Posta

 

CHP Ödemiş İlçe Başkan Yardımcısı olduğu dönemde kaleme aldığı bir köşe yazısı nedeniyle il başkanı Tacettin Bayır tarafından disipline verilmesine tepki göstererek partisinden istifa eden Mustafa Ali Fırtına, CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin’in daveti üzerine yeniden CHP’ye üye kaydı yaptırdı.

 

 

CHP Ödemiş İlçe Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis Üyesi Erkan Esel, Belediye Meclis Üyesi Halil İbrahim Kökten, CHP İzmir eski il yöneticisi Feray Ercan, CHP Ödemiş Gençlik Kolları Başkanı Halil Aydın, CHP Ödemiş eski Gençlik Kolları Başkanlarından Arif Çalışkan ve Kenan Çayan, Muzaffer Çakır ve bazı parti üyeleriyle birlikte Ali Engin’i ziyaret eden Ödemiş Belediye Meclis Üyesi Mustafa Ali Fırtına; “Ağlayarak çıktığım il binasına gülerek girmenin heyecanını yaşıyorum” dedi. İl Başkanı Ali Engin tarafından rozet takılan Fırtına fotoğraf çekimi sırasında tebessüm etmesi için uyarıldığında “Bana kalsa çığlık atacağım. O derece mutluyum. Ama kendimi tutuyorum” dedi.

 

 

Partimizi büyütmeliyiz diyen il başkanı Engin, “Başka partilerden partimize katılımlar olurken kendi partilimizi görmezden gelemeyiz. Gün birlik, beraberlik günüdür. El ele, omuz omuza partimizi iktidara taşımalıyız. Mustafa arkadaşımızın yeniden partimizde olmasından dolayı mutluyum. Kendisinin partimize katkıları olmuştur. Bunu inkâr edemeyiz. Ben yeniden dört elle parti için çalışacağına ve faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

 

 

Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Fırtına il başkanı Engin’e “Sizin güveninizi boşa çıkartmayacağıma emin olabilirsiniz” dedi. Kırgınlıkları unutmaya hazır olduğunu belirten Fırtına hiçbir şey için geç değil diyerek Ödemiş’te oluşan kötü algıyı düzeltmek için hala zamanları olduğunu ifade etti.

 

 

Fırtına; “Bir yılı aşkın süredir partiliydim ama partisizdim. Adeta öksüz kaldım fakat kalbimdeki CHP aşkı hiç bitmedi. Partilileri, ilçe başkanını, il başkanını, belediye başkanını ve hatta genel başkanı bile tartışırım, nitekim tartıştım da ama partinin kurumsal kimliğine olan saygım sonsuzdur. Kimse bu konuda aksini iddia bile edemez. Kırgınlıkları unutmaya hazırım. Gerekirse el uzatan taraf ben olacağım. Ama herkes bilmeli ki kavga kimseye fayda sağlamaz. Benim CHP için Ödemiş’te üzerime aldığım sorumluluğu kimse inkâr edemez. Sandığa sandık görevlisi olarak adını yazdığım halde uyumayı tercih edip sandığa gitmeyen adamlar beni eleştiremez. Bütün gücümle CHP için çalışacağım. Bunu herkes görecek! Laf, dedikodu üretip kenarda bekleyen adamlardan olmayacağım. Bu sefer önümü kesemeyecekler. Çünkü bu kez arkamda sade ve sadece örgütü için çalışan gerçek bir CHP aşığı, seçilerek gelen gerçek bir il başkanı var. Kendisine de söyledim. Onun yüzünü kara çıkartmayacağım. O beni partiye davet etme büyüklüğünü gösterdi. Ben de onun bana olan güvenini boşa çıkartmayacağım” dedi.

 

 

 

Fırtına, CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin tarafından CHP Tüzüğü’nün 12. Maddesi hükümlerine göre üye yapıldı. Bir yılı aşkın bir süredir belediye meclis üyeliği görevini bağımsız olarak yürüten Mustafa Ali Fırtına kendisine hakaret eden belediye başkanı hakkında suç duyurusunda bulunarak mahkûm edilmesine neden olmuştu.

 

 

CHP Tüzüğü’nün 12. Maddesine göre; “Başka partilerde TBMM üyeliği, merkez karar ve yönetim kurulları ile merkez disiplin organları başkanlığı ve üyeliği, belediye başkanlığı, belediye meclisi ve il genel meclisi üyeliği yapmış ve yapmakta olanlardan; yasal engeli nedeniyle partiye üye yazılamamış olanlardan; Genel Başkan’ca önerilen kişilerden; parti yararı açısından gerekli gördüklerinin doğrudan asıl üyeliğe yazılmasına karar verilebilir.”

 

 

(03.10.2012 tarihinde www.egeninsesi.com - www.gercekgundem.com haber sitesinde ve Yenigün Gazetesi, Habertürk Gazetesi'nin Egeli eki ile Yerel Güç Gazetesi'nin 03.10.2012 tarihli sayısında yayınlanmıştır.)

 

 

 

 

 

ATATÜRK KÖŞESİ

SPONSOR BAĞLANTI


ANKET

Basım için hazırlamakta olduğum kitabımın adı "SABIK ALİ" sizin için ne ifade ediyor?
 

SİTE İÇİ ARAMA