Fırtına'dan Bayır'a yanıt gecikmedi! PDF Yazdır e-Posta

CHP İzmir İl Yönetimi’nin Ödemiş’e gerçekleştireceği ziyaret üzerine CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin’in Ege’nin Sesi haber sitesine özel açıklamalarının yankıları sürüyor. İl Yönetim Kurulu Üyelerinin Ödemiş’e gerçekleştireceği ziyaretle ilgili olarak Engin’in “Daha önce meclisten ayrılanları yeniden partiye kazandırmayı düşünüyoruz” yönündeki açıklaması Ödemiş Belediyesi’nin bağımsız meclis üyesi Mustafa Ali Fırtına tarafından anlamlı bulunmuş ve takdirle karşılanmıştı. Eski İl Başkanı Tacettin Bayır’ın konuya ilişkin sitemizde yer alan açıklamaları üzerine Ödemiş Belediyesi’nin bağımsız meclis üyesi Mustafa Ali Fırtına sessizliğini bozdu.

 


Neredeyse bir – bir buçuk aydır medyada adı duyulmayan ve bir kare fotoğrafı dahi yer almayan CHP İzmir eski İl Başkanı Tacettin Bayır’ın yine yeniden Ödemiş adı ile gündeme gelme çabasını komik bulduğunu belirten Fırtına “Bayır, benim üzerinden prim yapmak istiyor” dedi. Tacettin Bayır’ın kendisi ile ilgili olarak “takma isimle yazılar yazıp bir yerlere dağıttığı” yönündeki iddialarının asılsız olduğunu belirten Fırtına Bayır’ı bu iddiasını ispatlamaya davet etti. Ödemiş’te çok okunan, elden ele dolaşan ve hatta halen daha birçok kişinin cebinde taşıdığı yazıları olduğunu, bunları da kendi ismiyle yazdığını ifade eden Fırtına yazdığı her yazının arkasında olduğunu belirterek Bayır’ı vicdanlı olmaya davet etti.

 

“Bayır Yalan Söylüyor”

 

Fırtına sözlerine şöyle devam etti; “Ben partiye kayıt olmuşum olmamışım inanın bunu hiç problem etmiyorum. Partiye kayıt olmam Tacettin Bayır’ı üzecekse ben olmayayım o da üzülmesin. CHP İzmir’in seçilmiş, kongre kazanmış il başkanı Ali Engin’in samimiyeti bana yeter. Ben Ali Engin’i il başkanı olduğunda onu arayıp tebrik etmedim. Fakat Tacettin Bayır’ı atandığı zaman arayıp tebrik eden ve bu atamadan dolayı mutluluk duyan adamlardan biriyim. Babam yaşında olduğu doğru ama hiçbir zaman bir baba gibi davranmadı. Anlattıklarımı değersiz buldu. Kendi adımla yazdığım bir yazımdan dolayı hakkımda disiplin soruşturması başlattı. Şimdi de kalkmış beni disipline vermediğini söylüyor. O da yalan! Çektiği fax büyük bir titizlikle tarafımdan saklanıyor. Tacettin Bayır kafayı bana fena takmış. O kadar ki benim daha önceki siyasi hayatımı karıştırıyor. Ak Partili bir çok insanın hatta Abdüllatif Şener gibi isimlerin partiye kayıt olması için yapılan çağrıları duymuyor, görmüyormuş gibi 1999 yılında Demokrat Parti İlçe Başkanı olmamı mesele yapıyor. Ben ona büyüğüm gibi davranıyorum ama o büyüklüğünü bilmiyor. “Ben ona istifa et demedim” diyor. Şerefim ve namusum üzerine yemin ederim ki Allah şahidimdir, Tacettin Bayır bana; “Ya belediye meclis üyeliğinden ya da ilçe başkan yardımcılığından istifa et” dedi. “Ne münasebet ben bu görevlere seçilerek geldim” diye karşı çıkınca da disiplin ve görevden alma ile tehdit etti. Tacettin Bayır’ın şimdi yeniden bu konuları açmış olması manidardır. Ödemiş’te benim gücümü, çalışmamı ve enerjimi bilen, partiye dönersem yıldızımın yeniden parlayacağını düşünen güçler yeniden devreye girmiştir. Partiye kayıt olup olmamam benim için hiç mesele değil ismimin Sn. Ali Engin’e zarar vermesini de istemem. Zira kendisi İzmir için bir kazançtır. CHP İzmir İl Başkanlığı Ekrem Bulgun gibi Rıfat Nalbantoğlu gibi son derece kibar, üretken ve beyefendi il başkanlarından sonra Ali Engin gibi bir değerle taçlandı. Arada geçen zamanı sadece CHP açısından değil İzmir için bir kayıp görüyorum. Partili olayım partisiz olayım, bir defa bile özel olarak görüşmediğim Sn. Ali Engin’in yanındayım, arkasındayım. Tacettin Bayır’ın açıklamaları gerçeği yansıtmadığı gibi açıklamaya konu iddiaları da dayanaktan yoksundur. Kendisi son il kongresinde aday olmak için yeterli imza sayısını bile bulamamış ancak divan başkanının büyük hoşgörüsü ile aday olabilmiştir. Bence Bayır Küçük Menderes’in başbakanı olarak nitelendirilen Emin Öztürk’ü tartışmak ve Ödemiş’le uğraşmak yerine kongrede aldığı oy sayısını düşünmelidir.”

 

Ödemiş Eski İlçe Başkanı Emin Öztürk ise Bayır’ın yaptığı açıklamalar konusunda oldukça sert konuştu. Öztürk, Bayır’ın aldığı oyu öne sürerek şöyle dedi; “Ben İlçe Başkanılğını bıraktım artık aday olmadım. Bu Tacettin denen arkadaş atamayla İl Başkanı oldu ya bir türlü kabullenemedi. İzmir İl Başkanı adayı oldu. 70 oy aldı 620 delegeden. Arkadaşa bir tavsiyem olacak. O Karabağlar Belediye Başkanı ile anlaşsın, o (Kürüm) Belediye Meclis Üyesi yazar onu. Yazdırması için kendisini, o işleri iyi beceriyor. Karabağlardan Sıtkı Kürüm’e iyi yapışsın. Yalnız evraklarını noksan vermesin. Sonra kabul edilmez. Yani onunla bununla uğraşmaktan vazgeçsin. O ağzının payını zaten aldı, kocaman İzmir’de 70 oy alarak. Hakkımda açıklamalar yapmasın, 70 oyu hazmedemiyor.” 

 

(Ege'nin Sesi haber sitesi ile Yerel Güç Gazetesi'nin 30.08.2012 tarihli sayısında yayınlanmıştır.)

 

ATATÜRK KÖŞESİ

SPONSOR BAĞLANTI


ANKET

Basım için hazırlamakta olduğum kitabımın adı "SABIK ALİ" sizin için ne ifade ediyor?
 

SİTE İÇİ ARAMA