Üç Eylül Mahallesi motodrag pisti için toplandı! PDF Yazdır e-Posta

 

 

 

Spor Toto hibesi ile yapılması gündemde olan motodrag pisti ile ilgili olarak pistin mahallelerine yapılmasını geçtiğimiz hafta basın aracılığıyla yetkililere duyuran Üç Eylül Mahallesi Muhtarı Bekir Uşaklı’nın ikinci hamlesi de ses getirdi.

 

Yapılması planlanan motodrag pistinin mahallelerine can getireceğine inanarak bu konuda çalışmalara başlayan muhtar Uşaklı mahallelinin desteğini de arkasını aldı. Üç Eylül Mahallesi’nde bulunan Kuşbaz Kahvesi karşısındaki parkta motodrag pistinin Üç Eylül Mahallesi’ne yapılması ile ilgili bir toplantı gerçekleştirildi. Mahallelinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıya AK Parti İlçe Başkanı Ali Hadim, CHP İlçe Başkanı Mehmet Eriş, MHP İlçe Başkanı Metin Kırlı ve yönetim kurulu üyeleri ile bazı belediye meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Üç Eylül Mahallesi Muhtarı Bekir Uşaklı toplantıya katılanlara teşekkür ederek bu pistin mahalleye kazandırılması için destek istediğini dile getirdi. Türkiye Motosiklet Federasyonu eski yönetim kurulu üyesi olan ve motodrag şampiyonu İsmail Yeşil’in antrenörü Mehmet Yeşil muhtarın bu piste sahip çıkmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. “Pistin Üç Eylül Mahallesi’ne yapılmasını bende isterim” dedi. Daha sonra Belediye Meclis Üyeleri İsmail Gölcük, Mehmet Kiremitçi ve Mustafa Ali Fırtına konu hakkında söz alarak birer konuşma yaptılar. İlçe başkanlarının da kısa bir değerlendirme yaptığı toplantıya Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Semih Temeltaşı da telefonla katıldı. Asbaşkan “Pistin Konya’ya kaydırılması gibi bir düşünce yok o toplantıda hazır buluna siyasilerimiz üzerine düşenleri yapsınlar, biz federasyon olarak Ödemiş’in arkasındayız. Bu pist Ödemiş’e yapılacak” dedi.

 

Toplantıda konuşmalardan öne çıkan satır başları şöyle oldu:

 

AK Partili Belediye Meclis Üyesi İsmail Gölcük, “Ödemiş’e bir yarışta üç kupa kazandıran İsmail Yeşil ve babası Mehmet Yeşil’e teşekkür ediyorum. Türkiye genelinde Kenan Sofuoğlu’nu bilmeyen yoktur. Ödemiş’in de Sofuoğlu’su da İsmail Yeşil’dir. Onların yetişmesi için altyapı gerekli. Spor Toto Genel Müdürlüğü 2 milyon liraya yakın ödenek ayırdı. Bu para Ödemiş’e aktarıldı. Esas yeri Üç Eylül Mahallesi’ydi. Birileri daha ucuza mal olacak diye Atatürk Mahallesi’ne yaptırılmasını istedi. İstimlâk parası yekûn tutuyor. Önce tribünleri yapalım dediler, genel müdürlük ise önce pistin yapılmasını istiyor. Bu işin sorumluluğunu alarak devreye girdik. Genel müdürlük pist alanının kamulaştırmasını istiyor. Biz bu pistin yapılmasını istiyoruz. Ödemiş’te yeni İsmail Yeşiller yetişmesini istiyoruz” dedi.

 

Mehmet Yeşil de konuşmasında, “Biz 13 yıldır mücadele ettik. Bu para Konya’ya gidecek diye söylenti çıkartanlara sesleniyorum. Belediye başkanımızın kafasını birileri karıştırıyor. Bize destek veren buradaki toplantıya katılan siyasi partilerimizin ilçe başkanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Mustafa Ali Fırtına ise yaptığı konuşmasında, “Motodrag pisti yapılırsa çocuklarımız yollarda kaza yapmayacaklar, yollarda ölmeyecekler. Bunun için bu pist Ödemiş için çok önemli” şeklinde konuştu.

 

MHP İlçe Başkanı Metin Kırlı, “İlçe başkanları olarak ne istiyoruz. Yarından tezi yok, Bu konuyu daha fazla uzatmadan belediye başkanımız, kaymakamlık, gerekirse valilik nereye gidilecekse biz hazırız. Kamulaştırma olmadan hiç kimse size para vermez. Önce kamulaştırma sorununu çözülsün” dedi.

 

CHP İlçe Başkanı Mehmet Eriş, “Bundan 13 yıl önce 2000’li yıllarda İsmail Yeşil ile başlayan bu yarış serüveni Ödemiş’e çok şey kazandırdı. Benim belediye başkanı olduğum dönemde destek verdiğim bu spor dalında gerekli olan pist alanı için asıl sorun kamulaştırma ile ilgili. Genel Müdürlük ödenekle ilgili yazısında buna yer vermemiş. Gerek Üç Eylül Mahallesi’ne, Gerekse Atatürk Mahallesi’nde yapılacaksa önce pist sorununu çözelim. Siyasi partilerin temsilcileri olarak bu tesisi Ödemiş’e kazandıralım” ifadesinde bulundu.

 

AK Parti İlçe Başkanı Ali Hadim de, “Göreve geldiğimizden bu yana halkımızın ve bölgemizin sorunlarını çözmek amacıyla buradayız. Mahalle için ne yapılması gerekiyorsa elimi taşın altına sokmaya hazırım” şeklinde konuştu.

 

 

 

Üç Eylül Mahallesi sınırları içerisinde pist için uygun bulunan alanların tespiti ve değerlendirmesinin yapılarak konu üzerinde tekrar bir tartışma yapmak üzere toplantıya son verildi.

 

(Cephe, Küçük Menderes ve Yerel Güç Gazeteleri'nin 30.06.2012 tarihli sayısında yayınlamıştır.)

 

ATATÜRK KÖŞESİ

SPONSOR BAĞLANTI


ANKET

Basım için hazırlamakta olduğum kitabımın adı "SABIK ALİ" sizin için ne ifade ediyor?
 

SİTE İÇİ ARAMA