CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin Ödemiş'te Emin Öztürk'ü ziyaret etti PDF Yazdır e-Posta

CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, Ödemiş’te gerçekleştireceği yönetim kurulu toplantısı öncesinde son ilçe kongresinde aday olmayarak CHP Ödemiş İlçe Başkanlığı görevini bırakan Emin Öztürk’ü ofisinde ziyaret etti.


CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, Ödemiş’te gerçekleştireceği yönetim kurulu toplantısı öncesinde son ilçe kongresinde aday olmayarak CHP Ödemiş İlçe Başkanlığı görevini bırakan Emin Öztürk’ü ofisinde ziyaret etti. İl Başkanı Engin’i büyük bir kalabalık karşıladı.

Emin Öztürk’ün Beyazıt Sokak’taki çalışma ofisinde gerçekleşen ziyarette il genel meclisi üyeleri ve bazı belediye meclis üyeleri ile çok sayıda partili hazır bulundu. Emin Öztürk, Ali Engin’e bir buket çiçek takdim ederek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Engin, Emin Öztürk’ün yaşamını CHP’ye adamış, partinin duayen isimlerinden biri olduğunu belirterek fırsat buldukça kendisini ziyaret edeceğini söyledi. Kalabalık bir partili grubunun da hazır bulunduğu ziyaret esnasında Emin Öztürk, Ali Engin’in beyefendi kişiliği ve mütevazı duruşunu her zaman takdir ettiğini belirterek, “Kendisini 20 yıldır tanıyorum” dedi.


Önceki İl Başkanı Tacettin Bayır ile yaşadığı sorunlara da değinen Öztürk, “Tacettin Bayır’ı kurultay delegesi yapmışsınız. Sakın ola Parti Meclisi’ne almayın. O orayı da karıştırır” dedi. Gülüşmelere neden olan konu hakkında Engin örgütü dinleyip, örgütün taleplerini alarak karar vereceklerini dile getirdi. Engin, yaşanılan durumdan Tacettin Bayır’ın da pişman olduğuna inandığını ifade etti.


Engin, örgütü daha iyi noktalara taşımak için birlik ve beraberliği sağlamak üzere çalışacaklarının altını çizdi. Görüşme arasında Ali Engin’i telefonla arayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Emin Öztürk’le de görüştü.


Ali Engin’in ziyaretinde kendisini “Tacettinzede” olarak tanıtan Ödemiş Belediyesi’nin bağımsız meclis üyesi Mustafa Ali Fırtına da konuştu.


Daha mazbatasını bile almadan çalışmalara koyulan Engin’i yakından takip ettiğini belirten Fırtına verdiği randevuya 15 dakika erken gelmesi nedeniyle kendisini tebrik etti. CHP’de ilçe başkan yardımcılığı görevinde iken hakkında başlatılan disiplin soruşturmasına tepki olarak istifa ettiğini belirten Fırtına, Ali Engin’e, “Benim CHP’ye üyelik kaydımın olup olmaması önemli değil ben partiye olan gönül bağımı hiçbir zaman yitirmedim. Bir partide disiplin mutlaka olmalıdır. Disiplin asarım keserimle değil sevgiyle saygıyla sağlanmalıdır. Sizin mizacınız buna uygun, partideki sarsılan sevgi ve saygı değerlerini ayakta tutacağınıza inanıyorum. Ben partide olmuşum olmamışım hiç önemli değil ama bir kişiyi daha kaybetme lüksümüz yok, olmamalıdır da… İl başkanlığı makamı güçlüden yana değil haklıdan yana olmalıdır. Bakın sizden önceki başkana ‘bana küfrettiler!’ dedim. Kâle bile almadı. Disiplin güçlüye işlemedi. Beni zayıf bulup saçma sapan bir nedenle hakkımda disiplin soruşturması başlattılar. Ama gelin görün ki bugün adalet beni haklı buldu. Bana küfredenleri cezalandırdı. Lütfen kimseye ayrıcalık tanımayın. Sizden rica ediyorum. Bu belediye başkanı, bu meclis üyesi, bu sade üye gibi değil yani böyle şey olmaz. Tüzük herkes için işletilmelidir” dedi.


Bunun üzerine Engin birkaç örnek vererek disiplinin kaçınılmaz olduğu durumlara değindi. Bu gibi durumları da basınla paylaşmadan parti içinde çözeceklerini ifade etti. Kimseyi kaybetme lükslerinin olmadığı görüşüne içtenlikle katıldığını belirten Engin, Fırtına’yı il binasına da beklediğini söyleyerek partililerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
Engin daha sonra Emin Öztürk’ün ofisinden ayrılarak programına devam etti.(Ege'nin Sesi, Ege'de Son Söz ve Ege Postası haber siteleri ile Yerel Güç Gazetesi'nin 28.06.2012 tarihli sayısında yayınlanmıştır.)

 

 

ATATÜRK KÖŞESİ

SPONSOR BAĞLANTI


ANKET

Basım için hazırlamakta olduğum kitabımın adı "SABIK ALİ" sizin için ne ifade ediyor?
 

SİTE İÇİ ARAMA