Ak Parti Ödemiş'ten Fırtına'ya "mikrofon" jesti! PDF Yazdır e-Posta

Mustafa Ali Fırtına

Ödemiş Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Mustafa Ali Fırtına’nın Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin’e yönelik “Bir yıldır önümde mikrofon yok. Bu bir yılın anısına sizden mikrofon istiyorum” şeklindeki talebi sonuçsuz kaldı. Şubat Ayı Olağanüstü Meclis Toplantısı’nda söz alan Mustafa Ali Fırtına konuşmasını yaparken Ak Parti üyesi olan belediye meclis üyesi Hasan Uruktan bir jest yaparak kendi mikrofonunu Mustafa Ali Fırtına’ya verdi.

 

Ödemiş Belediyesi’nin en aktif meclis üyelerinden biri olan ve mikrofonu olmasa da konuşmaktan geri durmayan Fırtına son meclis toplantısında da ilginç konulara değindi. Bağımsız olmasına rağmen gündemi yakından takip ederek meclisteki aktif duruşu ile Kamer Genç’e de benzetilen Fırtına muhalefeti ile Belediye Başkanı Bekir Keskin’i sık sık zora sokuyor. Ödemiş’in Kamer Genç’i olarak anılan Fırtına son toplantıda yine çarpıcı konulara dikkat çekti.

 

Spor Toto hibesiyle Ödemiş’e yapılacak Motodrag Pisti için gerçekleştiren olağanüstü meclis toplantısında gündem dışı söz alan Fırtına Belediye Başkanı Bekir Keskin’in aylar önce yaptırdığı Ödemiş’teki belediye çalışmaları ve kent projelerini konu alan kamuoyu araştırmasını meclisle paylaşmasını istedi. Fırtına’nın bu talebi üzerine Keskin “Özetini vermiştik ayrıntısına gerek yok. Bütün anketin hepsini tek tek vermenin anlamı yok” diyerek konuyu kapattı.


Fırtına ayrıca Ödemiş Belediyesi’nin ulusal ölçekli başlattığı Kent Meydanı Proje Yarışması için düzenlenen şartname üzerine Türkiye Peyzaj Mimarları Odası’nın yayınladığı basın açıklamasına dikkat çekti. Fırtına Keskin’den; Türkiye Peyzaj Mimarları Odası’nın söz konusu şartnamenin usul ve yasalara aykırı olduğu yönündeki beyanlarının dikkate alınıp alınmayacağı ve bu açıklama üzerine şartnamede herhangi bir değişiklik yapılıp yapılmayacağı konusunda bilgi istedi.


“Peyzaj Mimarlarının yazdığı bir yazıyı meclise getirmenin bir anlamı yok Mustafa Ali Bey” diyerek söze başlayan ve konunun meclise taşınmasından rahatsızlık duyduğu gözlenen Keskin tartışma yaratacak sözlerine şöyle devam etti: “Peyzaj Mimarları bu projenin başında olmak istiyorlar. Bu projenin başında mimar var. Yani Mimar da olabilir. Peyzaj Mimarı da olabilir. Bu belediyenin ve idarenin takdiri, biz böyle takdir ettik. Ama Peyzaj Mimarları biliyorsunuz Ziraat Fakülteleri içerisinden ayrılan bir dal… Biz mimarların bizim jürimiz içinde daha etkin olmasını düşündük. Ama yine de iki tane Peyzaj Mimarı var. Yedi kişilik jüri içerisinde… Bunlar daha fazla olmayı ve bu projeyi onların yürütmesini istiyorlardı. Bu da benim anlayışıma göre uygun değil. Yani mimari açıdan bu projenin yürütülmesi daha iyiydi. Şehir plancılarla beraber… Öyle bir kırgınlıkları var, Peyzaj Mimarlarının… Ve bütün üyelerine tek tek mail çektiriyorlar. Böyle bir çabaya başladılar. Ama yasal olarak her şey yerli yerinde, çalışmalarımız devam ediyor.”


Keskin’in bu beyanları sonrasında Türkiye Peyzaj Mimarları Odası’ndan gelecek tepki ise şimdiden merak konusu oldu.

 

(26.02.2012 tarihli Ege'nin Sesi adlı haber sitesinde ve 27.02.2012 tarihli Yerel Güç ve Cephe Gazetesi'nde yayınlanmıştır.)
 

 

ATATÜRK KÖŞESİ

SPONSOR BAĞLANTI


ANKET

Basım için hazırlamakta olduğum kitabımın adı "SABIK ALİ" sizin için ne ifade ediyor?
 

SİTE İÇİ ARAMA