Fırtına; "Ya değişecek, ya değişecek" PDF Yazdır e-Posta

Ödemiş Mutahhar Şerif Başoğlu Huzurevi’nin 20 yıllık kapı ve pencere doğramalarını meclis gündeminden düşürmeyen Ödemiş Belediye Meclis Üyesi Mustafa Ali Fırtına’nın çağrısına Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden yanıt gecikmedi. 

 

Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı İsmail Altınok başkanlığındaki ekibin bugün Ödemiş Mutahhar Şerif Başoğlu Huzurevi’ni ziyaret ederek iddialarla ilgili tespit ve değerlendirme yaptığını belirten Fırtına: “Sağ olsun basınımız bu konuya çok duyarlı davrandı.

Yaşlılarımızın içeriye yağış ve soğuk alan kapı ve pencere doğramaları yüzünden zor ve sıkıntılı günler yaşamasına kayıtsız kalamazdık. Söz konusu haberin basında yer almasının hemen ardından Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekeriya Ertaş tarafından telefonla arandım. İl Müdürü konuyla bizzat ilgilenileceğini belirtti. Haftası dolmadan Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından huzurevinde inceleme yapıldı. İl Müdür Yardımcısı İsmail Altınok söz konusu incelemenin ardından beni büromda ziyaret ederek; “İddiaların ne yazık ki gerçek olduğunu ve bu konuda son derece haklı olduğumu” söyledi. Eksik hususların acilen giderilmesi açısından İzmir Valiliği kanalıyla Ödemiş Belediyesi’ne resmi yazı gönderileceğini, yasal süreler göze alınarak uygulama usulü açısından gereken her şeyin son derece hızlı bir şekilde yapılacağını öğrendim. Mutluyum. İnandığım davayı sonuna kadar savunurum. Bu sorunun hallolması için elimden geleni yapmaya hazırım. O doğramalar; “Ya değişecek, ya değişecek! Başka yolu yok” dedi. Sorunun bu aşamada da hallolmaması halinde sürpriz bir eylem hazırlığında olduğunu belirten Fırtına meselenin kendisi için onur meselesi haline dönüştüğünü söyledi.

 

(Yenigün Gazetesi ve Yerel Güç Gazetesi'nin 17.11.2011 tarihli sayısında yayınlanmıştır.)

 

 

 

ATATÜRK KÖŞESİ

SPONSOR BAĞLANTI


ANKET

Basım için hazırlamakta olduğum kitabımın adı "SABIK ALİ" sizin için ne ifade ediyor?
 

SİTE İÇİ ARAMA