Fırtına; "Bu ayıp hepimizin ayıbıdır!" PDF Yazdır e-Posta

Ödemiş Belediyesi Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Mustafa Ali Fırtına Ödemiş Mutahhar Şerif Başoğlu Huzurevi’nin 1990 yılından beri değişmeyen ahşap kapı ve pencere doğramaları ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Her meclis toplantısında konuyu gündemde tutan Fırtına; Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin tarafından bu konuda somut bir adım atılmamasına bir anlam veremediğini belirterek; “Önemli olan bütçeyi şu kadar trilyondan bu kadar trilyona çıkarmak değil o bütçeyi doğru yerlerde kullanmaktır” dedi. Fırtına; Kasım ayı sonuna kadar bu konuda somut bir adım atılmazsa medyanın da desteğini alarak “Pvc doğrama yoksa peluş battaniye var!” sloganıyla yaşlılar için battaniye toplama kampanyası başlatacağını söyledi.

 

 

 

Fırtına konuyla ilgili açıklamasında; “2011 yılı Temmuz, Eylül, Ekim ve Kasım ayı meclis toplantılarında Ödemiş Mutahhar Şerif Başoğlu Huzurevi’nin deforme olan ahşap kapı ve pencere doğramalarının acilen değişmesi gerektiği yönünde taleplerim oldu. İlk seferinde sayın başkan; “Odalar eğer hakikaten rüzgâr alıyorsa ve pencereden soğuk giriyorsa tabi elbette yapılır” diyerek keşif yapacağını söylemişti. Birkaç meclis toplantısında sorunu gündemde tutmaya çalışsam da henüz bu konuda somut bir adım atılmadı. Ben bu sorunu bulduğum her fırsatta dile getirmekten geri kalmam. Usanmadan sorarım. Belediye Başkanı belki bıkar ama ben bıkmam. Bizler sıcak yatağımıza yatarken yaşlılarımızın soğuktan mağdur olmasına sadece benim değil kimsenin vicdanı razı gelmez. İnanıyorum ki sayın başkan da en kısa sürede kendisine yakışanı yaparak gereken tadilatı başlatacaktır. Huzurevi’ni bir kez ziyaret eder de yaşlılarımıza hal hatır sorarsanız; sizlere geceleri çok üşüdüklerini mutlaka anlatacaklardır. 1990 yılında yapılmış ahşap doğramaların üzerinden 20 yılı aşkın bir süre geçmiş. Mevcut başkan tarafından salon ve idari kısım girişi pvc pimapen olarak yapılmış fakat yaşlıların en uzun zaman geçirdikleri şahsi odalarında böyle bir değişime lüzum görülmemiştir. Söz konusu kapı ve pencere doğramalarının pvc olarak değiştirilmesi halinde yaşanan ısı kaybı da minimum seviyeye inecektir. Bu durum huzurevi içerisindeki ısıyı koruyacağı gibi kalorifer için önemli bir yakıt tasarrufu da sağlayacaktır. Bu yüzden çok önemli olan bu konuda acil olarak adım atılmalı diye düşünüyorum. Eğer bu konuda Kasım ayı sonuna kadar somut bir adım atılmazsa Huzurevi’nde yaşayan yaşlılarımız için medyanın da desteğini alarak “Pvc doğrama yoksa peluş battaniye var!” sloganıyla battaniye toplama kampanyası başlatacağım. Çünkü bu ayıp hepimizin ayıbıdır” dedi.

 

Bazı yerel gazetelerde yayınlanan bazı duyarlı vatandaşların bu yöndeki taleplerini içeren haberlerin de sonuç getirmediği konuyla ilgili olarak Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin’in tavrı merak ediliyor.

 

(09.11.2011 tarihinde www.egedesonsoz.com haber sitesinde yayınlanmıştır.)

 

 

 

 

 Daha önce "Küçük Menderes Gazetesi" tarafından yapılan haberler alttadır.

 

 

 


 

ATATÜRK KÖŞESİ

SPONSOR BAĞLANTI


ANKET

Basım için hazırlamakta olduğum kitabımın adı "SABIK ALİ" sizin için ne ifade ediyor?
 

SİTE İÇİ ARAMA