Bayır'dan il delegesine tehdit mi, uyarı mı? PDF Yazdır e-Posta

CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır’ın, imza kampanyasına destek veren İl Delegesi Arif Çalışkan’ı Facebook mesajı ile tehdit ettiği iddia edildi. Çalışkan “İl Başkanına yakıştıramadım” derken, Bayır “Partiye zarar veriyor. Uyarmak istedim” diye konuştu.

 

 

CHP İzmir’de muhalif hareketin, olağanüstü il kongresi için imza kampanyası başlatması ile sıkıntılı bir süreç yaşayan CHP İzmir İl Başkanı Bayır, bu kez de Facebook mesajları ile yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Aynı zamanda İl Delegesi de olan İlçe eski Gençlik Kolları Başkanı Arif Çalışkan’ın, olağanüstü il kongresi için başlatılan imza kampanyası için sosyal paylaşım ağı Facebook üzerinden destek mesajı yayınlaması Başkan Bayır’ı kızdırdı. İmza kampanyasına sosyal ağlar üzerinden müdahil olan Bayır’ın, il delegesi Arif Çalışkan’ı tehdit ettiği iddia edildi.

 
Kendi sayfasında “CHP Olağanüstü İzmir İl Kongresi için imza toplanmasını destekliyorum. İmzamı Noter aracılıyla vereceğim. İzmir İl Başkanı tarafından iki ilçe Başkanımızın (Ödemiş-Karabağlar) haksız yere kesin ihraç istemiyle disipline verilmesi ve hakkında karalama yapılması, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ile İlçe Belediye Başkanları arasında randevu krizinin iyi yönetilememesi, il başkanının olaya taraf olması, parti tabanından gelen rahatsızlıklar üzerine bu kararı aldım. Partiyi kucaklayacak ve tecrübeli yeni yönetimle yola devam edilmelidir” mesajını yayınlayan Çalışkan’a, İl Başkanı Bayır da yine Facebook üzerinden karşılık verdi.

 
İl Delegesi Çalışkan, yayınladığı destek mesajının ardından, gece geç saatlerde posta kutusuna düşen mesajda İl Başkanı Bayır tarafından tehdit edildiğini öne sürdü. Bayır tarafından gönderildiği öne sürülen mesajda “Sevgili kardeşim anlıyorum ki sen haddini aşmak konusunda uzmansın, attığın imzaya itirazım yok bunu sana tüzük veriyor, peki partiyi bu kadar tartıştırman… Ödemişi ayağa kaldırmışsın. Emin başkan benim ağabeyim onun yaptığı yanlışı yaşına verebilirim peki senin bu ukalalığın nedir? Mustafa Ali Fırtına’dan mı gaz alıyorsun? Yazık gençleri ben çok önemsiyorum ama sen onların yüz karası olacak kadar kötü bir partili olmuş ve hipnozdan kurtulamamışsın. Seni atacağım bir mesajla bitirebilirim ama sana bunu tattırmayacağım, sen kahraman olmak isteyen zavallı bir adamsın” yazdığı öğrenildi.

 
Kendisinin seçilmiş bir il delegesi olduğunu hatırlatan Çalışkan “İmza kampanyasına katılmak bizim yasal hakkımız. Ben de konu ile ilgili düşüncelerimi paylaştım. İl Başkanımızın böyle bir karşılık vereceğini düşünmemiştim. ‘Seni bitiririm’ demesi, CHP İl Başkanına yakışmayan başlı başına bir tehdittir. Konu ile ilgili değerlendirmeyi, ilçe yönetimimle birlikte yapacağız” dedi.

 
CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır ise “Benim muhatabım o arkadaş değil. Bende de ona ait birçok mesaj var. Söylediğim sözler içinde tehdit içeren bir unsur yok. Bu tür tartışmalar partimize zarar vermektedir. Basın önünde konuşulması da hiç doğru değildir. Bir büyüğü olarak kendisini uyarmak istedim sadece” diye konuştu.

 

Mustafa Ali Fırtına
 

(23.09.2011 tarihinde www.egedesonsoz.com haber sitesinde yayınlanmıştır.)

 

ATATÜRK KÖŞESİ

SPONSOR BAĞLANTI


ANKET

Basım için hazırlamakta olduğum kitabımın adı "SABIK ALİ" sizin için ne ifade ediyor?
 

SİTE İÇİ ARAMA